Humanitárna pracovníčka varuje pred moslimami

Rakúsko bude čoskoro patriť moslimom?

 Viedeň, 9.8.2017 (kath.net) 020 925 – „Náboženstvo je u moslimov jadrom každého rozhovoru.“ Povedala to iracká kresťanka, ktorá pomáhala pol roka vo viedenskej humanitárnej organizácii pre KRONE.TV. A jej posolstvo je znepokojujúce! Mária (pseudonym) totiž chce zostať v anonymite. Mnohí utečenci jej pre spoločný jazyk veľa zverili a tiež jej oznámili, čo si myslia o svojej hosťovskej krajine. Sama bola v Iraku prenasledovaná a bola diskriminovaná aj moslimkami, pretože otvorene nosí krížik.

„Islamská viera je v moslimských krajinách všade prítomná. Oni nič iné nepoznajú. Mnohí utečenci sú z liberálnosti a vládnucej náboženskej slobody v Rakúsku užasnutí,“ hovorí.

Pre ňu osobne zachádza náboženská sloboda v Rakúsku príliš ďaleko! Moslimských utečencov v Rakúsku prijímajú radikálne spolky, ktorým sú islamské hodnoty nado všetko.

„Rozprávajú im, že tu môžu v pokoji praktizovať svoje náboženstvo a že Rakúsko bude čoskoro patriť im!“

Iracká kresťanka zdôrazňuje, že mimoriadna doba si vyžaduje aj mimoriadne zákony, pretože pred 30-40 rokmi sa v Iraku, Sýrii, či Egypte žilo rovnako, ako teraz v Rakúsku:

Žili sme v liberálnej spoločnosti. Politici musia zasiahnuť, inak bude Rakúsko za maximálne 20 rokov také ako Afganistan dnes!“zg-

3 thoughts on “Humanitárna pracovníčka varuje pred moslimami

 • 18. augusta 2017 at 14:33
  Permalink

  Sa zobuď divná osoba, komu máme pomáhať?!!!! Veď oni neutekaju pred vojnou. A keby aj, veď naši starý otcovia pred vojnou neutekali ale svoju domovinu bránili. A keď poskytovať pomoc, tak len prenasledovaným kresťanom!!! Milovať svojich nepriateľov je jedna vec a nechať si ničiť kresťanstvo násilnou islamizáciou je druhá vec!

  Reply
 • 15. augusta 2017 at 16:59
  Permalink

  mily eM,alebo mila eM „milujte svojich nepriatelov“. Kto viac pomohol utecencom -ta pani co pracovala v humanitarnej organizacii alebo Vy pisanim tohoto clanku?????Terorizmus je podla Vas iba nepokojna mysel???Prepacte ale z Vasho clanku necitim lasku.Beata

  Reply
 • 10. augusta 2017 at 11:22
  Permalink

  Ja viem, že dnes je doba ťažká, uvedomujem si, že celosvetovo rastie nebezpečenstvo terorizmu a najznámejšie teroristické útoky sú spojené s islamom.
  Treba si ale uvedomiť jedno: keď sa humanitárna pracovníčka sťažuje na to, že je vysmievaná, lebo nosí na krku krížik, ako je to v „modernej“ a rozvojovej krajine, akou je Slovensko? Žena zahalená v šatke, idúca na kúpalisko v celotelových plavkách – ako sa k nej správajú „uvedomelí, civilizovaní“ ľudia? Výsmechom, urážkami, hádzaním dlažobných kociek v súčasnosti členom NR SR. A my sa čudujeme, že sa toto deje? Veď v obyčajnej krásnej krajine si sami budujeme armádu hlupákov, ktorí za chvíľku budú spať s nožmi pod vankúšom a brokovnicou za dverami. Iných odsudzujeme, že tak žijú, a naše kresťanské „milujte svojich nepriateľov“ je kde? Oko za oko už dávno neplatí. Nevieme pomôcť ľuďom, ktorí od malička žijú medzi zahraničnými vojakmi, v strachu, biede – a čudujeme sa, že z nich vzišli teroristi, že si prekrútili korán podľa svojej nepokojnej mysle. Nevieme pomôcť s bojom proti vlastnej nenávisti, ako chceme poraziť terorizmus? Prispôsobili sme si Boha, tvrdíme, že miluje len nás a neverci nech zhoria v pekle. Nie sme o nič lepší, ako títo úbožiaci, pretože my žijeme v mieri, vieme, čo znamená zákon lásky a miesto pomoci zdvíhame päste a zbrane. Miesto toho, aby sme pomáhali….

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *