Strach láka zlého ducha

Otázka:
Dobrý deň, som veľmi citlivá povaha a od malička som taký úzkostnejší typ. Momentálne som študent ktorý, maturuje a mám teda aj väčšie stresy. Poslednú dobu mám zvýšenú úzkosť a keď som pod veľkým stresom mávam aj obsesívne myšlienky rozličného charakteru. Nikdy však tie myšlienky nech sú akékoľvek zlé, nemyslím vážne, vždy sú skôr strachopúdne (čím viac s nimi bojujem tým sa mi zvýši stav úzkosti). Momentálne mi je trošku lepšie a snažím sa ich nebrať vážne a tým pádom ich mávam aj menej. Ale predsa sa bojím, či si náhodou nemôžem nejakým myslením privolať niečo zlé, alebo nedajbože vyvolať nejakého ducha.

 

Odpoveď:
Strach láka zlého ducha. Ak ho premáham v láske k Ježišovi a dávam mu tento strach, on ho premieňa, strach sa postupne umenšuje a diabla to neprivolá. Ak ale dobrovoľne živím strach a úzkosti, nedávam ich Bohu a bojujem proti nim iba vlastnou silou, potom to privolá zlého ducha alebo spôsobí niečo zlé. Ten strach môže prameniť z ustráchanosti Vašej mamy alebo zo stresov rodičov počas počatia a tehotenstva, z problematického pôrodu alebo stresov, zvád alebo rozvodu rodičov, z nejakých tráum a pod. Je potrebné mať jedného spovedníka, rešpektovať jeho rady aj napriek výčitkám a úzkostiam. A najlepšie po sv. prijímaní sa zriekať duchov úzkosti a strachu, duchu nedôvery Bohu, duchov klamstva a prikázať im v mene Ježiša Krista, v autorite Božieho syna, aby odišli a už sa nevracali a pozývať Boha, uzdravil a naplnil miesta zranené strachmi a úzkosťami. Je to hlavne problém nedôvery Bohu. Prečo? Lebo ho nepoznáme takého, aký je. Máme o ňom skreslené predstavy. Tým pádom mu neveríme a neočakávame, že nám dá, čo potrebujeme. A tak dostáva miesto duch strachu.

3 thoughts on “Strach láka zlého ducha

 • 23. februára 2017 at 10:15
  Permalink

  Dobrý deň, okolo osemnastky som tiez zacala mat uzkosti a obsesivne myslienky, ktore som s nikým nezdielala a casto som si myslela, ze nieco z toho, co mi beha po rozume, je od Boha. Casto sa to tykalo modlitby, toho ze sa malo modlim a musim sa viac (co skor nebola pravda a aj keby bola, tak mi to Boh verim neukazuje uzkostou a strachom), a jedine co ma z tohto kolotoca dostalo bola jednak spoved, kde som to presne priznala, ako to u mna vyzera a knaz mi povedal, ze Boh taky nie je a nikdy mi nebude chciet hovorit cez uzkost a ze tieto veci su od zlej strany, takze ich treba odmietat a doverovat bozej nehe a laske. A ked som sa snazila bojovat a neustale sa to aj tak vracalo, rodicia nasli krestanskeho psychologa, ku ktoremu som aj isla a ktory mi po vysetreni psychiatrom odporucil liečbu aj za pomoci liekov, kedze mi na zaklade psychotestu zistili obsedantno-kompulzivnu poruchu. A dnes zijem vieru ovela slobodnejsie a radostnejsie a to ja vdaka tomu, ze nemusim rozlisovat v kazdej sekunde milion roznych hlasov. A to vdaka opore a snahe pomoct mi od rodiny, psychologov a vdaka Bozej starostlivosti.:) zehnam ti, nech mas slobodu aj v uceni, aj v rozhodnutiach a zijes v bozej laske a pokoji a radosti :)))

  Reply
 • 21. februára 2017 at 7:33
  Permalink

  Modli sa k sv. Júdovi Tadeášovi aj k P. Márii a sv. Michal archanjel chráň nás v boji
  proti úkladom nepriateľa.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *